Probuzení 3.generace - Díl 1.

22. listopadu 2012 v 18:33 | zef |  Probuzení 3. generace

Monolog Zefa Nenrikiho (80 let)

"před 60-ti lety započal můj příběh zemřel jsem a znovu se zrodil, jako lovec démonů, ochránce obyčejných lidí. Byl jsem jedním z nadpřirozených. Spolu s chiou, mou zbraní, jsem tvrdě dřel 5let než mě ostatní vzali mezi sebe a ještě dlouhou dobu trvalo než jsme se dostali na vrchol na hranici svých možností a poté zaútočili na největší zlo temného pána vládnoucí ho démonům, kteří terorizovali lidi. Bojovali jsme tvrdě a nelítostně několik hodin až nakonec, zdolán ohromnou přesilou temný pán padl a člověk byl spasen. Alespoň tehdá jsme si to mysleli. Mylně. Vrátili jsme se do normálního života a naše zbraně se opět stali lidmi já jsem zůstal s Chiou až do dnešních dní.

Měl jsem syna, a mám vnuka. Jenže když jsem navršil 79 let. Objevil se další z temných pánu a mi poprvé viděli pravdu temných pánu zbývá ještě pro nás neskolitelný počet čtyř. Navíc žije stvůra mocnější než oni všichni. Ten jež vládne stínu i noci. Ten jemuž se lidé báli dát jméno. Mocnější než ďábel. Než jsme stihli cokoliv udělat naši synové a dcery byli po smrti kvůli jejich potenciálu stát se Nadpřirozenými. Většina z první generace již byla mrtvá nebo nebyla boje schopná. Avšak naděje tkví v našich vnucích a vnučkách v dětech mladších 20-ti let. Oni jsou ti poslední co nás mohou zachránit před hněvem nejmocnějšího, jak se začalo říkat té stvůře. Všechny jsme proto probudili. Zrodila se 3. generace. Nová éra a naše jediná naděje. Přišli nový hrdinové ale do cesty se jim postavil i nový nepřítel duchové zemřelých, jež nechtěli odejít se jali ovládat jejich mysl a těla a zabíjeli je v těle jejich druhů. Proto jsem já a Gor můj starý přítel vytvořili tréningový tábor zaměřený proti duchům. Pozvali jsme vnuky těch nejlepších z nás, protože oni měli ten největší potenciál. Vznikli 3 týmy po 5 lidech. A toto je jejich příběh."_______________________________________________________________________________"Nastupte si!" zvolal jsem na skupinu rekrutů. "Já jsem Zef a tohle je Gor my vás budeme po dobu příštího roku trénovat abyste byli schopni se ubránit proti duchům. Nejdřív vás ale rozdělíme do týmů přečtu číslo týmu a vaše jména. Nebudu to opakovat tak poslouchejte." zvolal jsem na ně, ale nezdálo se že by to s nimi něco dělalo. Ani se na mě neotočili! Gor se trošku naštval a jal se slova:

"Tak hele vy rozmazlený slečinky stoupněte si do řadys a pozor jinak vás pozdraví moje Nancy!"

Nancy je jeho kladivo a upřímně já ho nikdy nedokázal zvednout ze země. Na goruv řev reagovali takřka okamžitě, všicni stáli v pozoru a koukali na Nancy se strachem v očích. "Díky Gore." vzdychl jsem a pokračoval v řeči: " tajže 1. tým, Talon." z řady vystoupil kluk asi 180 cm vysoký s dobrou postavou. "byl jsi vybrán jako leader týmu doufám, že si s nima poradíš. Rena Stirk! Váš blade master. Ewilan Jariko! Dark rider. David hoover! Demolishen man. A jako poslední...."polkl jsem."Co ty tu sakra děláš!" "Klid to já jsem ho pozval" řekl Gor " je to sice dřevo ale tys byl svého času taky k ničemu a jak se z tebe vyklubal dobrý bojovník" usmál se. "Ach jo Gore tohle mi nedělej!" povzdychl jsem "tak dobře poslední je Zenon Nenriky. Váš fighter. Talone dej si na něj pozor je to dřevo!" "No tak dědo nemusíš mě hned pomlouvat." zasmál se. "odejděte na svoje stanoviště támhle, a ty si moc nekoleduj nebo zemřeš dřív než potkáš ducha !" první tým odešli a já se pomalu uklidňoval poslat se mýho vnuka Gor mě naštval. Můj vnuk je ten nejhorší z nadpřirozených jakého jsem kdy viděl! A on ho sem pozve ?! Nějak se mi to vymyká! Znovu jsem si povzdychl a pokračoval: " tým 2. Cora Conrado"! Vystoupila dívka byla starší jako i další dva tým leadři a byla blade master jako já hned mi padla do oka i když to její oblečení ! "Kam ten svět spěje"? povzdechl jsem si zase asi už jsem moc starý, abych chápal modní trendy. "Tohle je váš leader a blade master. Ariel ! Tohle je váš storm slayer je dobré mít jednoho v týmu ! Joel! Váš ….. další blade master. Gore jak si to uspořádal týmy"?! Gor raději zmizel "klidně ho šoupněte jinam, se bez něj obejdu". Pronesla sebejistě Cora "Tak to nepůjde. Vysvětlím vám, proč jsou týmy vždy po pěti. Za 1. jste silnější a za 2. kdyby vás bylo v týmu víc než pět tak vás temný pán vycítí, a né že bych vás podceňoval, ale temný pán je pro vás moc velké sousto! Navíc se s váma nehodlám dohadovat běž do svého týmu." neměl jsem tuhle práci brát ! "Kinrad! Váš demolishen man. Poslední z týmu je Arlett! Spel caster. Už dlouho jsem žádného neviděl. Tohle bude zajímavý tým". Pousmá jsem se. "Na své stanoviště! A Přejdeme ke třetímu týmu takže...." náhle mě přerušil Gor "tohle si vezmu na starosti já". Pronesl pyšně jeho vnuk byl leader 3.týmu. "A kdys byl když jsem tu měl organizátorský potíže"! Zakřičel jsem mávl rukou a radši odešel.Na pokoji prvního týmu: "Takovej senilní děda co nás chce proboha učit ? Jak si nandat protézu "?

spustila Rena hned, jak vešly do domku. Pohodila hlavou a svalila se do nejbližší postele. "Nesmíš ho hned odsuzovat třeba nebude tak špatnej". Pousmál se talon a vysvětlil ostatním kde kdo bude spát. "No aspoň máme jako leadera tebe a né Gara". Zasmál se Zenon. "Co je na něm špatný?" zeptal se Talon. "no." Zenon se podrbal na hlavě a znovu se zasmál. "Dobrej důvod." ozvalo se z postele kde byla Rena. "Dobře dobře teď pojďte sem přečtu bezpečtnostní pravidla." oznámil Talon

"Cože ?! Táhni s tím někam!" opět se ozvala Rena ale ostatní šli ke stolu a tak se na konce taky zvedla. Jediný, kdo po zbytek večera nic neřekl, ani nenamítal byl David. Nakonec se čtení pravidel díky Reně, které začali říkat Ria zvrtlo v noční seznamovací večírek, který ukončil až Gor.Na pokoji druhého týmu: …......... "ste nějaký tichý!" Prolomil nakonec mlčení Kinrad.

"Co budem dělat leadře náš ?" zasmál se na to mu Cora odpověděla vražedným pohledem a slovy "Zaber si postel a spi nebo na ní chcípni ale neotravuj!" a vrátila se zpátky k původní činnosti.

Snažila se dostat dolů oblečení a přeličovala si obličej. U toho četla pergamen o gotické kultuře ale nějak se to neschodovalo s tím co jsem se o tom učil já. Kinrad už se neodvážil nic říct ale byl uražený. I přes jeho výbušnost byl dost chytrý nato aby si začel s leaderem který je ochotný ho zabít a navíc věděl že Cora není leader jen tak. Po chvíli uslyšeli děsivý hluk od vedle. Poté ještě děsivější křik Gora. Poté se zastavil i u nich a šli raději spát.

Na pokoji třetího týmu: "Takže bezpečtnostní pravidla jsou....." Gar vyjmenovával bezpečtnostní pravidla a všichni ostatní spaly hlavami opřeni o stůl. Nutno říct že jako leader je nejzodpovědnější. Ale tvrdohlavý je po dědečkovy a nenechá si nic vymluvit ani k ničemu přemluvit když Gor dorazil k nim už všichni spaly.

"Tak to vidíš Zefe, už všichni spí." pověděl mi s usměvem. "Řekl bych, že se bojí spát a ráno se budou bát probudit nesmíš na ně tolik řvát na pět a osumdesátníka si děsivý." zasmál jsem se a šel jsem spát taky .

Druhý den ráno v pět hodin začínal výcvik a skutečně se všichni báli vzbudit se ! Nikdo nebyl v tréningové hale! "Gore, mám já tohle zapotřebí ? Na starý kolena vstávat v 5 a čekat na nějaký ne dorostence ?" povzdychl jsem připadá mi, že začínám senilnět! "Hmm to nevím kamaráde, ale asi už senilníš." řekl zamyšleně. Přetáhl jsem ho pochvou od Chii "zmlkni!" "Nebuď přece hned naštvaný." promluvila ke mně vlídně Chia. "Omlouvám se, že jdeme pozdě." Zavolal náhle někdo.

Jak se dalo čekat byl to Gar. Po deseti minutách čekání jsem to vzdal vzal jsem si 2 hrnce a vešel do domu prvního týmu. Vyletěli ven jako když střelí a stejně tak i druhý tým. S vyjímkou 2 lidí, Reny z prvního týmu a Cory z druhého, Rena se vyplazila ven, ale na nohy se odmítala postavit a Cora spala, asi měla v uších moc toho patlání na obličej! Nakonec jim na nohy pomohl Gor.________________________________________________________________________________

Žádám vás, abyste neřešili pravopisné chyby, skutečně nepíšu povídky jako diktáty a gramatika není moje silná stránka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ewilan Ewilan | Web | 22. listopadu 2012 v 19:00 | Reagovat

na chyby jsem si už zvykla :P XDD a stejně úžasný prej: Zaber si postel a spi nebo na ní chcípni ale neotravuj! xDD

2 Rena Stirk -> Ria. Rena Stirk -> Ria. | Web | 22. listopadu 2012 v 19:48 | Reagovat

nice, man! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama